ערוצי תקשורת ערבים רבים מפרסמים היום ראיון טלוויזיוני עם אברהים אלשמרי, אסיר שהיה שבוי בכלא המרכזי של דאע"ש באלרקה ושוחרר ע"י מנהיג דאע"ש אבו בכר אלבגדדי,שטוען כי הטייס הירדני שנפל…

wpid-img_20151209_195122.jpg

ערוצי תקשורת ערבים רבים מפרסמים היום ראיון טלוויזיוני עם אברהים אלשמרי, אסיר שהיה שבוי בכלא המרכזי של דאע"ש באלרקה ושוחרר ע"י מנהיג דאע"ש אבו בכר אלבגדדי,שטוען כי הטייס הירדני שנפל בשבי דאע"ש לא הוצא להורג כפי שפורסם.
אלשמרי, אדם מבוגר, בעברו שוער הנבחרת הסורית בכדורגל, מספר כי היה כלוא  יחד עם מעאד' אלכסאסבה הטייס הירשני שנפל בשנה שעברה בשבי דאע"ש וכי ראה אותו חי, חודש לאחר שנטען כי אלכסאסבה הוצא להורג בשריפה, כפי שנראה בסרטון שהפיצו דאע"ש על הטייס.
אלשמרי שוחרר מכלא דאע"ש ב 10 למרץ השנה, בפקודה ישירה מנהיג דאע"ש, לאחר שזה התרשם כי אלשמרי אדם מבוגר שאינו אשם במיוחס לו.
אלשמרי ציין בראיון כי יצא לו לשוחח עם הטייס הירדני מכיוון שהיה ממונה על חלוקת האוכל לאסירים.
לדבריו, אלכסאסבה סיפר לו כי מטוסו הופל כתוצאה מירי שגוי של אחד ממטוסי הקרב שטסו איתו במבנה,ולא נפל כתוצאה מירי של דאע"ש כפי שנטען בעבר.
יצויין כי הראיון הטלוויזיוני מרכז עניין רב ברשתות הערביות.
עוד נזכיר כי בעקבות "הוצאתו להורג", המבוימת, לדבריו של המרואיין, של אלכסאסבה, הוציאה ירדן מספר רב של תקיפות כנגד יעדי דאע"ש בתוך כמה ימים ואף דווח כי מלך ירדן בעצמו (טייס בהכשרתו)  השתתף אף הוא בתקיפות.

עדכון: אחיו של הטייס הודיע כי מנגנוני הביטחון של ירדן החלו, בעקבות הפרסומים האחרונים, בבדיקת טענותיו של אלשמרי אודות גורל הטייס.

הראיון המלא:
https://youtu.be/AhKkbO15ljA

פורסם בשעה 20:16

השאר תגובה