תקופה קשה עוברת על חסן נסראללה ועל ארגונו חיזבאללה. במימד הצבאי, ארגונו סופג אבידות קשות מאוד בלחימה בסוריה על בסיס יום יומי, טובי לוחמיו, מוקרבים,כבשר תותחים, בפקודת אירן, על מזבח…

wpid-southlebanon_2014_السيد-حسن-نصرالله-_-000-14.jpg.jpeg

תקופה קשה עוברת על חסן נסראללה ועל ארגונו חיזבאללה.
במימד הצבאי, ארגונו סופג אבידות קשות מאוד בלחימה בסוריה על בסיס יום יומי, טובי לוחמיו, מוקרבים,כבשר תותחים, בפקודת אירן, על מזבח שימורו של אסד בשלטון הסורי.
ההרוגים הרבים בסוריה, מאלצים את הארגון לייבא חיילים מהסניף העיראקי  של חיזבאללה, ולהגביר את מאמצי הגיוס, אף בקרב ילדים בגילאי 15 ופחות כדי למלא את השורות החסרות. הארגון צריך כוח אדם כדי למלא את כל המשימות המוטלות עליו בסוריה והדבר דומה ליריעה קצרה הנמתחת  כדי לכסות חלק אחד וחושפת את האחר.
הצרות בסוריה משתקפות גם בלבנון. מצבו הפוליטי של הארגון בביתו, בלבנון נמצא בשפל חסר תקדים. נסראללה מנסה בכל כוחו לנסות לשפר את מצבו בזירה הפנים לבנונית, זאת למדנו מנאומיו הפומביים האחרונים שהיו רכים ופייסניים כלפי הזרמים האחרים בלבנון, אך הדבר אינו עולה בידו. נסראללה, אפשר לומר, כבר אינו הבריון הכל יכול בלבנון. אפשר לומר בלשון עממית יותר, פשוט "לא סופרים אותו".
והנה 3 אינדקציות מהשבועיים האחרונים:
1. עסקת חילופי השבויים בין ג'בת אלנוצרה לבין צבא לבנון. לפני שבועיים יצאה לפועל עסקת חילופי שבויים משמעותית במסגרתה שחרר צבא לבנון כ 25 אסירים ואסירות, בהן אשתו של מנהיג דאע"ש אבו בכר אלבגדדי, בתמורה לשחרור 16 חיילים לבנונים שהיו כלואים אצל ג'בהת אלנוצרה. חיזבאללה ניסה בכל כוחו למנוע את העסקה ולדאוג שבחילופי השבויים יוכללו גם שלושת פעיליו הכלואים אצל ג'בהת אלנוצרה. העסקה יצאה לדרך ופעילי החיזבאללה עדיין אצל ג'בהת אלנוצרה.
2.אתמול עצרו כוחות הביטחון הלבנונים חבר פרלמנט לבנוני מטעם חיזבאללה, חסן יעקוב, שמו בגין חטיפת בנו של שליט לוב לוב לשעבר מעמר קדאפי. מישהו היה מעז לעצור חבר פרלמנט  של חיזבאללה לפני שנתיים? בלבנון?
3. הצטרפות לבנון ל 35 מדינות הקואליציה הצבאית הסעודית. באמצע השבוע פרסמתי כאן בהרחבה על הקואליציה הצבאית הסעודית החדשה, שהוקמה בעיקר כדי ליצור משקל נגד לברית המדינות השיעיות שבראשה עומדת אירן.והנה לבנון, מצטרפת לקואליציה שמטרתה העיקרית היא ניגוח אירן, הפטרון של חיזבאללה,למורת רוחם והצהרותיהם של, בכירי חיזבאללה ואירן. (ההצטרפות לקואליציה קיבלה את ברכתו של ראש ממשלת לבנון, שמן הסתם לא שעה לזעקותיו של החיזבאללה).

לסיכום, תקופה קשה עוברת על חיזבאללה ונסראללה, אפשר לומר שנסראללה היה שמח למחוק את השנתיים האחרונות מדפי ההסטוריה.
הנה מספר תמונות וקריקטורות המעבירות את התחושות כלפי חיזבאללה כפי שעלו ברשתות החברתיות הערביות:

image

image

image

image

פורסם בשעה 15:30

השאר תגובה