שלב נוסף במאבק בין סעודיה לאירן: סעודיה הוציאה להורג 47 איש הלילה. הבכיר שבהם הש'יח' פארס נימר, מנהיג השיעים בסעודיה, לו תומכים רבים בקרב השיעים בסעודיה ומחוצה לה. יוזכר כי…

wpid-img_20160102_093558.jpg

שלב נוסף במאבק בין סעודיה לאירן: סעודיה הוציאה להורג 47 איש הלילה. הבכיר שבהם הש'יח' פארס נימר, מנהיג השיעים בסעודיה, לו תומכים רבים בקרב השיעים בסעודיה ומחוצה לה. יוזכר כי למחרת מעצרו של השיח' בשנת 2014 ביצעה אירן גל מעצרים כנגד מוסלמים סונים המתגוררים באירן בתגובה להוצאת גזר דין מוות כנגד נימר, לאחר שנעצר ב 2012 . כמו כן ראש המטות החמושים של צבא אירן, לואא' (אלוף) פיירוז אבאדי, שיגר באותו הזמן איום לסעודיה כי אם זו תוציא אותו להורג היא תשלם מחיר יקר ביותר, שכן לשיח' נימר  עשרות מליוני תומכים בעולם.
כאמור סעודיה הוציאה אותו להורג הלילה, באשמת ייזום הפגנות וטרור כנגד השלטון הסעודי. עפ"י הערכות, ההוצאה להורג עלולה לעורר מהומות גם בסעודיה, בריכוזי  שיעים. עוד נמסר כי בין המוצאים להורג גם המנהיג הרוחני של ארגון אלקאעידה בסעודיה, השיח' פארס אלזהראני. דיווח מעודכן: סעודיה פינתה את כל תחנות המשטרה באזור "קטיפ", שם התגורר השיח' נימר. תמונות המוצאים להורג:

image

image

image

image

עדכון:סעודיה מחישה כוחות צבאיים לעיר אלקטיף, מעוזם של תומכי השיח' נימר. משרד החוץ האירני גינה בחריפות את ההוצאה להורג והזהיר את סעודיה מפני ההשלכות והמחיר הגבוה שהיא תשלם על כך.
image
תגובות נוספות: ארגון חכמי הדת הסעודים: הוצאתו להורג של פארס אלנימר היא הגשמת רצונו של אללה.
דיווחים על מהומות שפרצו בבחריין על רקע הוצאתו להורג של השיח' נימר. המשטרה המקומית יורה גז מדמיע אל המפגינים.
מדוע החליטה סעודיה להוציא את השיח' פארס אלנימר להורג? קרא בקישור המצורף: לקריאה לחצו כאן

פורסם בשעה 10:29

השאר תגובה